CHATA Grillowa

Nieopodal Halniakowego Dworu znajduje się całoroczna, drewniana Chata Grillowa zbudowana w regionalnym stylu. Zabawom przy góralskiej muzyce na żywo i opowieściach gawędziarza towarzyszyć będą tradycyjne przysmaki takie jak domowy smalec, ogórki, kiełbasa, którą sami będziecie Państwo mogli upiec nad paleniskiem, zupa gulaszowa, grochowa, lub kwaśnica. Z pewnością zachwyci Państwa również gorąca kita prosto z naszej wędzarni, podawana z kapustą zasmażaną i zapiekanymi ziemniaczkami, soczysta karkówka, regionalna kaszanka zwana również krupniokiem, czy żeberka. Posiadamy także opalany drewnem piec chlebowy. 

 

Nasza Chata Grillowa to idealne miejsce do spotkań biznesowych, rodzinnych pikników jak i towarzyskich biesiad. Luźny klimat i forma organizacji imprez w stylowej Chacie Grillowej Halniakowego Dworu sprzyja wyjątkowej integracji uczestników.

 

Jest to także wyjątkowe miejsce do kompleksowej organizacji kuligów, gdzie po urokliwej przejażdżce na saniach czy wozach (w zależności od pory roku) doliną Zaolzia proponujemy Państwu pyszny poczęstunek potrawami regionalnej kuchni.